sg2a

Oratorij 2014 - Na tvojo besedo

Od 1. do 4. julija je v naši župniji bil oratorij z naslovom Na tvojo besedo. Udeležilo se ga je čez 40 otrok, ki je dodobra zaposlilo 20 animatorjev. Glavni junak je bil apostol Peter, ki je tudi zavetnik naše župnije. Najprej smo se naučili prikupno himno, ki smo jo vsak dan zapeli zjutraj pri dvigu zastave in popoldne, ko smo jo spuščali. Vsak dan so animatorji v cerkvi zaigrali igro. Sledile so kateheze in delavnice. Kuharice so poskrbele za slastno kosilo. Popodne smo prvi dan gradili cerkve, drugi dan smo imeli vodne igre. Zadnji dan smo se podali na romanje k Svetemu križu, kjer smo darovali sveto mašo. Po maši smo se zbrali pri Marjan Marketu, kjer smo imeli piknik. Igrali smo nogomet in se zabavali. Tukaj si lahko pogledate kratek film (15min).

oratorij2014ai